Szukam wykonawcy, który robi kabiny prysznicowe na wymiar

Rozmowy miłych ludzi
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Szukam wykonawcy, który robi kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Cześć, poszukuje godnego polecenia wykonawcy, który para się wykonywaniem kabin prysznicowych na konkretny wymiar. Mam do wykonania dwie kabiny. Jedna z nich musi być dopasowana do skosów w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Będę wdzięczy o namiary na ekipy z Warszawy.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Potrzebuję wykonawcy, który robi natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie wie kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Kilka tysięcy lat temu spostrzeżono, iż podgrzewając piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło było matowe, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i odnalezionymi przez współczesnego człowieka są drobne kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do ozdabiania swoich strojów. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli robić szklarze z Egiptu. To oni też, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niewielkie ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w obszary Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na końcu, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło podobne do tego które znamy współcześnie wytworzyli dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Dynamiczny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Produkowano tam ówcześnie zdobione lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy widziałeś ofertę tej firmy ze stolicy szklarz Jerzy Cienkusz - posiadają bardzo interesujące pracę Obrazek Z tego co mogłem zobaczyć na ich witrynie www to akurat posiadają w ofercie kabiny prysznicowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja robiłem u siebie łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam przymierzam się do skorzystania z ich usług podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Szukam fachowca, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:42

Witam, nie widziałem że są tego rodzaju kabiny prysznicowe. Jestem w trakcie wykańczania domu i myślałem jak urządzić łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie idealna. Muszę się dowiedzieć jak wygląda to cenowo. Dziękuje za namiary na tą firmę.

podobne tematy:

Wróć do „Uśmiechnij się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość