Strona 1 z 1

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 14:45
autor: tomaszkowal
Witam, często jestem zmuszony wyjechać na dłużej w zimę z domu. Podróże w ostatnim okresie robią się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób zabezpieczyć mieszkanie przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Mam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Nabyłem więc drugi kocioł elektryczny. Teraz już nie występuje kłopot z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie zweryfikować czy kocioł działa należycie i jaka jest w budynku zaprogramowana temperatura. Tak, więc pomyślałem aby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś miał do czynienia z tego rodzaju rozwiązaniem?

podobne tematy:

Czy jest taka opcja aby użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 15:08
autor: adamniczyj
Dzień dobry, odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz na tej stronie: http://trans-sat.pl/alarmy-warszawa . Dalej masz schemat, który ilustruje możliwości obecnych systemów alarmowych Obrazek . Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podłączyć rozmaitego rodzaju czujniki. Najbardziej popularne to te, które ostrzegają o włamaniu do mieszkania. Są jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich minimalną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:

Czy można zamontować czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 11 sty 2017, 10:54
autor: lukaszgos
Cześć. Obecnie centrale Satel posiadają sporo możliwości. Natomiast kłopotem może okazać się twoja instalacja alarmowa w budynku. Jeśli montaż systemów alarmowych był zrobiony z głową to będzie można bez problemu dać tego rodzaju czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, w których montaż systemów monitoringu nie został do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Na tej witrynie WWW masz schemat montażu systemu monitoringu domu, który używa tego typu czujki. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie projektowania budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakieś pomieszczenie na poddaszu. Centrala alarmu jest zakładana przeważnie na strychu.